/Files/photogallery/20200129_111645.jpg

ДИХТИНЕЦЬКИЙ ДНЗ

працює над проблемою

“Виховання позитивної мотивації здорового

способу життя у дітей дошкільного віку через систему валеологічних знань та основ

екологічної освіти”

РОЗДІЛ І.АНАЛІЗ РОБОТИ ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО

ЗАКЛАДУ ЗА 2018/2019 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Дихтинецький дошкільний навчальний заклад діє згідно з Конституцією України, Конвенцією «Про права дитини», Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про дорожній рух», «Про охорону дитинства», «Про пожежну безпеку», «Про охорону праці», «Про забезпечення санітарно-епідеміологічних норм», Статуту Дихтинецького ДНЗ, «Колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом Дихтинецького ДНЗ на 2017-2020 роки», Правилами внутрішнього трудового розпорядку Дихтинецького дошкільного навчального закладу.

Дихтинецький дошкільний навчальний заклад загального розвивального типу функціонує у складі п'яти вікових груп. В них виховується 106 дітей, в тому числі : 18 дітей - у групі раннього віку; 20 - у групі молодшого перед шкільного віку; 30 - у групі середнього перед шкільного віку; 25 - у групі старшого перед шкільного віку та 13 дітей - в групі з короткотривалим перебуванням дітей 5-річного віку.

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) укомплектований педагогічними кадрами у складі 11 педагогічних працівників: - 1 директор, 8 вихователів, 1 музичний керівник, 1 інструктор з фізичної культури.

За наслідками атестації педагоги дошкільного навчального закладу мають такі кваліфікаційні категорії: «спеціаліст вищої категорії» - 1 педагог, «спеціаліст II категорії» - 5 педагогів, «спеціаліст І категорії» - 1, «спеціаліст» - 4 педагоги.

У минулому навчальному році було проатестовано 2 педагоги. За результатами атестації одному педагогу встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії» - 1 педагог, підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст» - 1 педагог.

Підвищенню професійної компетентності педагогів та результативності освітньої роботи з дітьми дошкільного віку сприяє активна участь педагогів дошкільного закладу у методичній роботі району.

Педагоги закладу протягом минулого 2018/2019 навчального року систематично відвідували методичні об'єднання, а саме: засідання районних методичних об'єднань вихователів ДНЗ. Вихователь дошкільного закладу Хрищук М.М. є керівником районного методичного об'єднання вихователів груп раннього віку.

Педагогічний колектив ДНЗ брав активну участь у різних методичних заходах району:

- на базі дошкільного закладу було проведено засідання районного методичного об’єднання «Використання коректурних таблиць в роботі з дітьми дошкільного віку» ( жовтень 2018);

- на базі дошкільного закладу було проведено семінар-навчання помічників вихователя ( жовтень 2018);

- на базі закладу було проведено районний конкурс «Крок до зірок» ( травень 2019 року).

Керуючись основними положеннями «Національної доктрини розвитку освіти в Україні», Закону України «Про дошкільну освіту», «Положення про дошкільний навчальний заклад», Базового компоненту дошкільної освіти в Україні (оновленого), виконуючи завдання комплексної освітньої програми «Дитина», «Соняшник», «Впевнений старт» та завдання на 2018/2019 навчальний рік, колектив дошкільного закладу плідно працював над проблемою «Виховання позитивної мотивації здорового способу життя у дітей дошкільного віку через систему валеологічних знань та основ екологічної освіти».

Протягом року колектив дошкільного навчального закладу працював над розв'язанням цієї проблеми, вирішуючи такі завдання:

1. Сприяння формуванню життєвої компетентності дошкільника засобами образотворчого мистецтва .

2. Розвиток художньо-естетичних здібностей дітей в різних видах діяльності.

3. Формування практичних вмінь та навичок: робота з різними матеріалами, використовуючи різні техніки, підбирання відповідних засобів реалізації творчого задуму.

Методична робота з кадрами.

Методична робота з педагогічними кадрами у 2017/2018 навчальному році була спрямована на підвищення їх професійного рівня. Всі форми методичної роботи (педради, консультації, семінари, семінари-практикуми, колективні перегляди занять, ділові ігри, майстер-класи) носили науково- методичний і пізнавальний характер, сприяли розвитку творчої активності педагогів, підвищенню рівня їх інноваційної компетентності.

Підвищення професійної майстерності педагогів щодо формування економічної свідомості у дошкільників засобами застосування різних форм та методів роботи забезпечили теоретико - практичний семінар: «Основні аспекти вирішення проблеми розвитку творчих здібностей у дітей дошкільного віку», «Творчий розвиток дошкільника з використанням інноваційних технологій (методика Л. Шульги)»;

Консультації: «Створення умов для розвитку творчих здібностей вихованців»;

«Шляхи ефективної співпраці між Новою українською школою та сучасним закладом дошкільної освіти»; «Методика проведення кольорового тижня в ЗДО»; «Дітям про образотворче мистецтво засобами ІКТ»; «Малювання за народними казка ми як один із засобів національного виховання дітей»; «Твори живопису як засіб зв’язного мовлення дітей дошкільного віку».

Круглий стіл: «Арт - педагогіка в закладі дошкільної освіти».

Педагогічні година: «Форми і методи взаємодії закладу дошкільної освіти з родинами з питань художньо-естетичного розвитку дітей».

Тренінг на тему: «Прийоми урізноманітнення завдань художньо-естетичного розвитку дітей дошкільного віку»

Майстер-клас «Пластилінографія»

Педагогічний діалог: «Малюнок як візерунок дитячої душі»

Дискусія «Організована чи самостійна діяльність дітей шлях до повноцінного художньо – естетичного розвитку дошкільників»

Бесіда: «У дуеті з вихователем, або роль вихователя на музичному занятті»

Довідкове бюро:«Завдання, методи і прийоми при ознайомленні дошкільників з репродукціями художніх картин»

Інформаційний прес-центр: Репродукції художніх картин для використання в ЗДО

Педагогічний ринг «Творчі ігри дошкільників»

Методичні посиденьки «Погляд в майбутнє» на тему: «Над якою проблемою будемо працювати в 2019/ 2020 навчальному році».

Для покращення організації самоосвіти вихователів систематично поповнюється методичною літературою та періодичними виданнями методичний кабінет закладу.

Найважливішою формою підвищення рівня креативності та педагогічної майстерності педагогів була педрада. Проведені педради відзначались актуальністю, науковістю, педагогічною доцільністю тематики та інноваційним підходом до їх проведення через використання інтерактивних форм та методів роботи. Забезпечувалася участь в підготовці до проведення педрад усіх, без винятку, педагогів, колективному виробленні рішення педради, контролю за його виконанням.

Так, цікаво та змістовно були проведені педради: «Світ мистецтва» - (29 листопада 2018 року), «Художньо - естетичний розвиток дошкільників у світі патріотичного виховання» - (28 березня 2019 року)

Під час їх проведення були використані різноманітні інтерактивні форми та методи роботи (ділові ігри, ігрові та психологічні вправи, робота в мікрогрупах, електронні презентації, моделювання), що сприяло розвитку творчої думки кожного педагога, удосконаленню комунікативних вмінь та навичок кожного педагога, встановленню емоційних контактів між учасниками процесу.

Однією з основних форм підвищення педагогічної майстерності педагогів залишається така форма методичної роботи з кадрами як колективні перегляди , які проводились у закладі до кожної педагогічної ради. Під час таких заходів педагоги відвідали ряд занять та режимних моментів у своїх колег, провели їх жваве обговорення, відмічаючи позитивні сторони та даючи конкретні поради щодо подолання недоліків.

Основними недоліками, які було з'ясовано під час вивчення результатів методичної роботи, є:

- недостатній контроль за самоосвітою педагогів (за поглибленою роботою педагогів над індивідуальною науково-методичною темою);

- низький рівень висвітлення діяльності дошкільного навчального закладу у засобах масової інформації.

Отже, пріоритетними завданнями для вдосконалення методичної роботи на 2019/2020 навчальний рік є:

1. Активізація контрольно-аналітичної діяльності щодо роботи педагогів з питань самоосвіти;

2. Забезпечення подальших умов по залученню педагогів до участі в районних і обласних конкурсах професійної майстерності;

3. Пропаганда просвітницької діяльності дошкільного навчального закладу у засобах масової інформації - фахових педагогічних журналах,періодичних виданнях.

Організація освітнього процесу та його результативність.

Відповідно до річного плану на 2018/2019 н.р. адміністрацією закладу здійснювався контроль за організацією освітньої роботи, дотриманням режиму дня, якості планування, готовності педагогічних працівників до робочого дня, використанням здоров'язберігаючих технологій, якості організації роботи щодо попередження дитячого травматизму тощо.

З метою прогнозування і регулювання організації освітнього процесу було проведено:

- тематичну перевірку з 20.12 по 28.12 2018 року. Під час перевірки встановлено, що робота в цьому напрямку ведеться на належному рівні. Але було виявлено ряд недоліків: недостатньо проводяться з вихованцями дошкільного закладу та їх батьків спільна робота щодо вивчення даного питання, недоукомплектовані мікрокабінети пізнавальною літературою, недостатньо оформлене розвивальне середовище відповідно до норм.

- тематичну перевірку (21.03.2019 - 28.03.2019 року).

У 2018/2019 навчальному році організація освітнього процесу в дошкільному закладі відбувалася за Програмою виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина», «Соняшник», «Впевнений старт».

З метою оптимізації освітнього процесу відбулося скорочення кількості фронтальних занять на користь індивідуальних та індивідуально-групових, що дало змогу звільнити час для самовизначення кожної дитини.

Для реального визначення рівня знань, умінь та навичок вихованців відповідно вимог Програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина» у навчальному році було проведено моніторинг знань, умінь, навичок дітей в усіх вікових групах педагогами.

Педагоги закладу протягом 2018/2019 навчального року впроваджували у практику роботи інноваційні технології, зокрема:

- технологію фізичного виховання дітей М.Єфименка (ІІ мол. група);

- технологію саморозвитку М.Монтессорі (група раннього віку);

- використання спадщини В.Сухомлинського (група старшого перед шкільного віку);

- технологію Карла Орфа ( музичний керівник);

- дидактичний матеріал «Палички Кюїзенера» (група середнього перед шкільного віку);

- пісочну терапію, казко - та кольоротерапію;

- методику Нікітіних (всі вікові групи);

- Скрайбінг, Блоки Дьєнєша та інші.

Застосовували у щоденній роботі методи та прийоми пошуково-дослідницького характеру, нетрадиційні підходи до оздоровлення, розвитку творчих здібностей малюків.

Гурткова робота в ДНЗ залишалася дієвою формою організації дитячої життєдіяльності і становила невід'ємну частину освітнього процесу. Діти мали можливість обирати заняття за власними уподобаннями, здібностями. Робота гуртків будувалася за авторськими перспективними планами, складеними їх керівниками на основі власних доробок, запозиченого перспективного педагогічного досвіду, освітніх інновацій.

Зростанню та розвитку індивідуальних здібностей та інтересів дітей сприяла упродовж року робота гуртків - театральний гурток «Казка» - парціальна програма «Грайлик» (керівник Левицька А.В.), «Казкова аеробіка» - парціальна програма «Казкова фізкультура» (Фрай О.В.).

Одним із пріоритетних напрямків освітнього процесу в дошкільному навчальному закладі залишається фізичне виховання дітей. Інструктор з фізичної культури Фрай О.В. закладу протягом 2018/2019 навчального року спрямовували свої зусилля на охорону та зміцнення здоров'я, підвищення опірності й захисних сил дитячого організму, поліпшення його працездатності, своєчасне формування у малюків життєво - важливих рухових вмінь та навичок, розвитку фізичних якостей і забезпечення належного рівня фізичної підготовленості й фізичної культури взагалі, на виховання стійкого інтересу до рухової активності, потреби в них вироблення звички до здорового способу життя.

Інструктору з фізкультури були надані рекомендації: щодо конкретності та відповідності програмових завдань щодо фізичного розвитку дітей дошкільного віку,відповідності музичного супроводу,доцільності чергування фізичного та психічного навантаження вихованців.

З метою збереження та зміцнення здоров'я дітей у ДНЗ проводились необхідні профілактичні заходи:

- певна система загартування: повітряні ванни, часнико – та - цибулетерапія, полоскання горла йодо - сольовим розчином та відварами трав, ходіння по ребристій дошці, соляній доріжці, каштанах та ґудзиках;

- контролювалось виконання санітарно - гігієнічних норм працівниками закладу на всіх ділянках;

- здійснювався щоденний огляд дітей при прийомі у заклад;

- проводилась інформаційна робота для батьків через інформаційні куточки, куточок здоров'я ;

- здійснювався постійний контроль за виконання фізкультурно- оздоровчих заходів;

- здійснювався постійний моніторинг стану здоров'я дітей, захворюваності;

- медичною сестрою систематично проводився контроль занять з фізкультури.

Але робота в даному напрямку потребує особливого контролю щодо ведення рекомендованих Санітарним регламентом листків здоров’я, які є обов’язковими. Саме тому організація фізкультурно-оздоровчої роботи в закладі потребує вдосконалення.

ВЗАЄМОДІЯ ДНЗ І ШКОЛИ

Належне місце в роботі дошкільного закладу займає співпраця з Дихтинецьким ЗЗСО. Забезпечити єдність цієї роботи допоміг план спільної роботи, який дав змогу упорядкувати і систематизувати діяльність педагогів у вирішенні завдань підготовки дітей до школи. Вихователі ДНЗ відвідували заняття в першому класі, де вчаться колишні випускники ДНЗ, а майбутні вчителі першокласників (Повшин Л.П.) відвідували контрольні заняття в групах старшого передшкільного віку наприкінці навчального року.

- Вихователі старшої та короткотривалої груп дітей старшого віку проводили екскурсії дітей до школи (в класні кімнати, бібліотеку школи, їдальню), на свято першого та останнього дзвоника.

- Було проведено тестування «Чи готовий я бути батьком першокласника?»

- Систематично оновлювалися матеріали на стенді в старшій групі «Незабаром до школи»

Але робота в даному напрямку потребує вдосконалення : не було проведено запланований день відкритих дверей у ДНЗ випускників 9-11 класів, недостатньо проводяться сумісні розваги, екскурсії за участю учнів початкових класів школи та вихованців старшого дошкільного віку дошкільного навчального закладу.

РОБОТА З БАТЬКАМИ

Протягом 2018/2019 навчального року у дошкільному навчальному році проводилась певна робота з батьками вихованців, а саме: - проведення загальних батьківських зборів на тему «Дитячий садок та сім’я: аспекти взаємодії щодо формування різнобічно розвиненої особистості, майбутнього громадянина України» слугувало підвищенню ефективності спільної роботи дошкільного закладу і сім'ї у напрямку виховання дошкільників, а загальні батьківські збори сприяли позитивному результату, який знайшов своє відображення у консолідації зусиль педагогів та батьків вихованців щодо формування у дітей знань про соціалізацію.

Спільно попрацювати разом з педагогами та дітьми батьки змогли під час проведення виставки спільних робіт батьків і дітей «Таланти нашої родини», на якій родини мали змогу представити свої роботи, виготовлені разом з дітьми.

Ефективною роботою закладу та батьків було засідання клубу «Молодої сім’ї» під керівництвом вихователя групи раннього віку, що дало можливість батькам ознайомитися із різними життєвими та побутовими ситуаціями.

Протягом минулого навчального року батьки вихованців мали змогу побувати також на колективних переглядах освітнього процесу, побачити роботу педагогічного колективу закладу в напрямку створення умов для розкриття компетентності дошкільників в ігровій діяльності та формування пізнавальної компетентності дітей, порадіти успіхам своїх дітей, намітити шляхи щодо продовження цієї роботи з дітьми вдома. Вся ця робота була проведена педагогами закладу в рамках «Днів відкритих дверей», гуртковій роботі, днів самоврядування.

Завдяки спільній діяльності дошкільного закладу та сім’ї вдалося досягнути високих позитивних результатів, але вдосконалення тісної співпраці потребує щоденного зусилля як педагога так і батьків.

ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ

Організація харчування дітей у дошкільному навчальному закладі здійснюється у відповідності до Закону України «Про дошкільну освіту» (ст. 35. Організація харчування дітей у дошкільному навчальному закладі), чинного Статуту закладу та з урахуванням Постанови Кабміну України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», за № 1591 від 22.11.2004р., Наказу МОЗ і МОН України за № 242/329 від 01.06.2005р. «Про затвердження Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах» та іншими нормативними документами.

Протягом року велика увага приділялась процесу організації харчування в дошкільному закладі, а саме:

- відпрацюванню режиму й графіка харчування дітей;

- прийому продовольчої продукції гарантованої якості;

- збереженню та дотриманню термінів реалізації продуктів;

- дотриманню технології приготування їжі;

- організації збалансованого харчування у відповідності з натуральними та грошовими нормами.

Відповідальними особами вчасно подавалась заявка-замовлення на постачання харчових продуктів і продовольчої сировини в залежності від кількості дітей в дошкільному закладі та затверджених норм харчування. У дошкільному навчальному закладі встановлено 3-х разове харчування.

Стан забезпечення закладу продуктами харчування залежав від рівня і обсягу фінансування підприємства, що постачає продукти харчування в дошкільний заклад.

Добовий харчовий раціон складається із наявного набору продуктів відповідно перспективного меню та відповідно до вимог постанови Кабміну України від 22.11.2004 року № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах».

Контроль за організацією харчування проводився адміністрацією дошкільного закладу, міською Держпродспоживслужбою. Планові перевірки представниками Держпродспоживслужби свідчать про те, що порушень санітарно-епідемічного режиму працівниками не виявлено.

Дотримується технологія приготування їжі, виконуються правила збереження продуктів харчування, в дошкільному закладі в наявності картотека страв.

Обладнання на харчоблоці в робочому стані і використовується за призначенням.

Протягом року постійно ведеться аналіз і контроль за виконанням натуральних і грошових норм.

Документація щодо організації харчування дітей в дошкільному закладі ведеться старшою медичною сестрою відповідно до Інструкції харчування дітей у дошкільних навчальних закладах (Наказ МОН України та МОЗ України від 17.04.2006 р. за № 298/227).

Директором здійснюється щоденний контроль за роботою харчоблоку щодо дотримання технології приготування їжі, виходу та якості страв; ведення документації з питань харчування; забезпеченість обладнанням, посудом, кухонним інвентарем, спецодягом; маркуванням та використанням за призначенням; якістю продуктів харчування при отриманні з бази; ведення документації з питань харчування; забезпеченістю миючими, дезінфікуючими засобами; дотриманням вимог щодо зберігання продуктів харчування; санітарно-гігієнічного стану харчоблоку та допоміжних приміщень; дотриманням строків реалізації продуктів; товарне сусідство тощо.

Зауваження стосувались своєчасної заміни спецодягу, порціювання блюд, оновлення маркування посуду, щодо своєчасного та якісного проведення генерального прибирання; щодо дотримання режиму видачі готових страв, та зберігання добових проб.

Питання організації харчування дітей в ДНЗ включались в тематику батьківських зборів, засідань Ради закладу, розглядались на виробничих нарадах, нарадах при директору, висвітлювались в інформаційних батьківських куточках.

АДМІНІСТРАТИВНО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

У закладі створено умови для безпечного проведення освітнього процесу та праці співробітників. Організація роботи з техніки безпеки та охорони праці в дошкільному закладі проводилась на виконання Закону України «Про охорону праці», згідно з «Положенням про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах та закладах освіти», які і визначали єдину систему організації роботи з охорони праці в Дихтинецькому дошкільному навчальному закладі. У закладі в наявності «Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу Дихтинецького дошкільного навчального закладу.

На підставі нормативних документів адміністрація закладу планувала роботу щодо роботи з працівниками закладу. Вчасно видавались накази про призначення відповідальних за роботу з охорони праці, роботу з пожежної безпеки, з попередження дитячого травматизму, проводились інструктажі. Необхідна ділова документація велась відповідно до нормативних вимог.

Протягом року методичний кабінет поповнився новинками методичних посібників із серії «Безпека життєдіяльності дітей», існує тематичний куточок в методичному кабінеті.

У своїй діяльності щодо вирішення питання з попередження дитячого травматизму педагогічний колектив керувався Законами України «Про охорону дитинства», «Про пожежну безпеку», «Про дорожній рух», «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» та іншими інструктивними документами в галузі освіти.

Дошкільний заклад повністю забезпечений необхідним технологічним та господарчим обладнанням, все обладнання знаходиться у задовільному робочому стані.

Залучені кошти, отримані від благодійних внесків батьків дозволили провести заходи щодо проведення ремонтних робіт та поповнення матеріально-технічної бази ДНЗ. У дошкільному навчальному закладі проведені наступні роботи:

- проведено косметичний ремонт усіх вікових груп;

- пофарбоване все ігрове та спортивне обладнання на території ДНЗ;

- завезено пісок для ігор дітей ;

- покрита лаком паркетна підлога в усіх вікових групах;

- пофарбований забор фізкультурного майданчику.

Санітарний стан приміщень закладу постійно утримувався відповідно до нормативних санітарно-гігієнічних вимог. Ігрові майданчики були завжди чисті та полагоджені. Вихователі груп, двірник та завгосп завжди дбали про безпеку дітей та співпрацівників: обстежували територію, місця для прогулянок дітей на виявлення небезпечних речей, оглядали підлогу, східці, віконні рами тощо. Гігієнічний режим прибирання та провітрювання в групах контролювався постійно сестрою медичною старшою Жапко В.В. Робочі місця протягом року відповідали санітарно-гігієнічним нормам, вимогам техніки безпеки і охорони праці. Необхідним господарчим інвентарем, обладнанням та спецодягом були забезпечені всі категорії обслуговуючого персоналу.

Підводячи підсумки освітнього процесу в дошкільному навчальному закладі за минулий 2018/2019 навчальний рік, можна стверджувати, що педагогічним колективом проведена значна робота щодо вдосконалення освітнього процесу. Проте на основі отриманих результатів можна виділити такі недоліки:

Недостатній рівень знань у дітей щодо використання нетрадиційних форм роботи з зображувальної діяльності, та художньо-продуктивної діяльності.

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ

НА 2019-2020 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

1. Формування навичок трудового виховання як засобу ранньої соціалізації дітей дошкільного віку;

2. Сприяти впровадженню програми «Впевнений старт» в освітній процес закладу.

3. Активізувати спільну роботу ДНЗ та сім’ї щодо зміцнення фізичного та психічного здоров'я дітей, попередження дитячого травматизму, забезпечення соціальної охорони в тому числі правового захисту.

Річний план роботи на 2020/21

навчальний рік

ЗАТВЕРДЖЕНО

Директор

Дихтинецького ДНЗ

_______Скрипчук М.Ю.

РІЧНИЙ ПЛАН

роботи Дихтинецького дошкільного

навчального закладу

на 2020/2021 навчальний рі

СХВАЛЕНО

засіданням педагогічної ради

Дихтинецького дошкільного навчального
закладу ясла-садок
(протокол №1 від 28.08. 2020 р.)

Розділ 2. Методична робота з кадрами

2.1. Підвищення теоретичного рівня і фахової підготовки

педагогів дошкільного закладу

№ з/п Зміст роботи Термін виконання Відповідальні Прим.
1. З метою ознайомлення з наказами управління освіти, постановами, розпорядженнями, проводити інструктивно-інформаційні наради. щомісяця Директор Скрипчук М.Ю.
2 Організувати «Круглі столи» з питань самоосвіти. 1 раз в кв. Директор Скрипчук М.Ю.
3 З метою надання методичної допомоги: – систематично здійснювати контроль за самоосвітою педагогів; – систематично здійснювати діагностичне тестування педагогів 1 раз в кв. 09.2020р. 04.2021р. Директор Скрипчук М.Ю. Директор Скрипчук М.Ю.
4 З метою активізації творчої діяльності, стимулювання неперервної фахової освіти, відповідно Закону України «Про дошкільну освіту» : – вивчити систему роботи педагога, яка підлягає атестації; – надання індивідуальних консультацій педагогу, який атестуються з теми виготовлення та використання розвиваючих ігор, складання конспектів інтегрованих занять; – видати наказ по ДНЗ за результатами атестації, ознайомити педколектив з результатами атестації; – співбесіди з вихователями, які атестуються, з питань оформлення матеріалу з досвіду роботи. упродовж року вересень-березень квітень 2021року упродовж року Директор Скрипчук М.Ю Директор Скрипчук М.Ю Директор Скрипчук М.Ю Директор Скрипчук М.Ю.
5 З метою підвищення якості реалізації річних завдань у 2020-2021 н. р.: – визначити зміст педпроцесу, скласти навчальні плани; – створити на заняттях та у повсякденному житті мікроклімат педагогічного співробітництва; – Систематично проводити педагогічні години; 08-09.2020 постійно упродовж року Директор Скрипчук М.Ю. Директор Скрипчук М.Ю. Вихователі Директор Скрипчук М.Ю.
6 З метою підвищення фахової майстерності педагогів та якості освітнього процесу : – проводити взаємовідвідування занять – проводити консультації щодо координації діяльності освітнього процесу для вихователів; – взяти участь у конкурсі-виставці розвиваючих ігор «Нетрадиційне фізкультурне обладнання»; – сприяти участі у конкурсі « У дворику як у віночку» упродовж року Грудень-січень березень 2021 Квітень Вихователі Директор Скрипчук М.Ю. вихователі Вихователі
7 Вивчення та узагальнення досвіду роботи вихователів щодо планування освітнього процесу в контексті програми «Дитина», «Соняшник» та « Впевнений старт». Упродовж року Директор Скрипчук М.Ю. Вихователі
8 З метою підвищення теоретичного рівня педагогів провести: – екологічну акцію «Я і природа – одне ціле»; – виставку народного декору; квітень січень Вихователі Вихователі

2.1.1.Семінари

№п/п Зміст роботи Термін виконання Відповідальні Прим.
1. Гуманність взаємин особистості і колективу(круглий стіл) Вересень, 2020 Директор Скрипчук М.Ю.
2. «Самоосвіта педагогів на сучасному етапі»(круглий стіл) Жовтень, 2020 Директор Скрипчук М.Ю.
3. «Розвиваємо внутрішній потенціал дитини для успішного навчання в школі засобами конструктора LEGO»(практикум) Жовтень, 2020 Директор Скрипчук М.Ю. Психолог Вчителі ЗЗСО
4. «Використання мультисенсорної методики Нумікон для розвитку ЕМУ у дітей з особливими освітніми потребамии»(майстер-клас) Січень, 2021 Директор Скрипчук М.Ю. Муз.керівник Матейчук О.В.
5. «Сенсорно–пізнавальний розвиток дошкільників: практичні аспекти використання інноваційних технологій»- СТРЕМ – освіта (воркшоп) Січень, 2021 Директор Скрипчук М.Ю.
6. «Педагогічна майстерність вихователів»(методичний ринг) Березень, 2021 Директор Скрипчук М.Ю. Вихователі
7. «Зберегти себе для себе»»(практикум з елементами тренінгу) Квітень, 2021 Директор Скрипчук М.Ю.

2.1.2.ВІДКРИТІ ПОКАЗИ РІЗНИХ ВИДІВ ДІЯЛЬНОСТІ

№ п/п Зміст роботи Термін виконання Відповідальні Прим.
1 презентація методичних посібників: Навчально–методичне забезпечення освітнього процесу у навчальному році Вересень, 2020 Директор ДНЗ Скрипчук М.Ю.
2. Як полегшити адаптацію дитини в перші дні відвідування дошкільного закладу? Вересень, 2020 Директор ДНЗ Скрипчук М.Ю. Медична старша сестра Жапко В.В.
3. Новинки в сучасній освіті: STREAM-ОСВІТА: математичне дослідження Грудень, 2020 Вихователь Скидан А.І.
4. Відео презентація: Ед’ютейнмент – нові методи навчання «нових» дітей Жовтень, 2020 Вихователь Маковійчук І.О.
5. Педагогічне читання: Методи і прийоми сприйняття і осмислення літературного твору дитиною Листопад, 2020 Вихователь Різак Л.М.
6. Тренінг: Профілактика насилля та жорстокого поводження з дітьми дошкільного віку Листопад, 2020 Шкільний психолог Труфин Т.І.
7. Медична скринька: Що треба знати про кір і як захистити себе і дитину Грудень, 2020 Жапко В.В. сестра медична старша
8. Консультація: Вплив розвитку дрібної моторики на розвиток мовлення дітей раннього віку Грудень, 2020 Вихователь Скидан А.І.
9. Дидактична гра як засіб формування звукової культури мовлення Січень, 2021 Вихователь Скидан Н.Д.
10. Майстер-клас: Використання розвиваючих ігор математичного змісту в роботі з дітьми старшого дошкільного віку Лютий, 2021 Вихователь Хрищук М.М.
11. Сторітелінг: мистецтво розповідання, або як зацікавити і мотивувати дітей? Лютий, 2021 Вихователь Олексюк О.Ю.
12. Інновації у здоров’язбере-жувальних технологіях Квітень, 2021 Вихователь Чев’юк І.Ф.
13. Формування мотиваційної готовності старшого дошкільника до навчання у школі Квітень, 2021 Психолог ЗЗСО Вихователі Хрищук М.М. Маковійчук І.О.
14. Про безпечну прогулянку на природі(симптоми отруєння рослинами та домедична допомога) Травень, 2021 медична сестра старша Жапко В.В.

2.1.3.КОНСУЛЬТАЦІЇ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ

№ п/п Зміст роботи Термін виконання Відповідальні Прим.
1 До семінару:
1.1 Онлайн - семінар для батьків «Скоро в школу»,групи «Ромашка», «Сонечко» (5-6-й рік життя) жовтень Вихователі Левицька А.В. Хрищук М.М. Маковійчук І.О.
2. Форми освітньої діяльності:
2.1. Інтегроване заняття з пріоритетом мовленнєвих завдань, група (4-й рік життя) Грудень Вихователь Скидан Н.Д.
2.2. Комплексне заняття(логіко-математичний розвиток, дитина у довкіллі, аплікація), (5 -6-й рік життя) Грудень Вихователь І.О.Маковійчук
2.3. Комплексне заняття(ознайомлення з соціумом, логіко-математичний розвиток, малювання) Січень Олексюк О.Ю.
2.4. Комплексне заняття(математика, конструювання), Січень Вихователь Скидан А.І.
2.5. Комплексне музичне заняття з використанням інноваційних методик К. Орфа Січень Музичний керівник Матейчук О.В.
2.6. Комплексне заняття( математика, розвиток мовлення)
Лютий Вихователь Левицька А.В.
2.7. Колективний перегляд– звіт гурткової роботи квітень Вихователь Скидан А.І.

2.2. Удосконалення професійної майстерності

№ п/п Зміст роботи Термін виконання Відповідальні Прим.
1 Забезпечити участь кожного педагогічного працівника у різних формах методичної роботи в ДНЗ та районних МО. Згідно з графіком Директор Скрипчук М.Ю.
2 Індивідуальне консультування педагогічних працівників з метою підвищення ефективності освітньої діяльності. Протягом року Директор Скрипчук М.Ю.
3 Методичний день:
4 Круглий стіл: «Розвиваємо математичну та сенсорно-пізнавальну компетенцію дітей» 08.01.2021р. Директор Скрипчук М.Ю.
5 Ділова гра: «Навчаємо дітей елементарної математики» 06.12.2020р. Директор Скрипчук М.Ю.
6 Семінар-практикум: «Використання освітніх технологій під час занять з логіко-математичного розвитку» 05.11.2020р. Директор Скрипчук М.Ю.
7 Ділова гра: «Сучасні вимоги до якості освіти дітей старшого дошкільного віку в контексті оновлених стандартів» 05.12.2020р. Директор Скрипчук М.Ю.
8 «Наступність між дошкільною та початковою ланками освіти в рамках впровадження концепції «Нової української школи» 03.09.2020р. Директор Скрипчук М.Ю.
9 Методичні посиденьки: «Використання розвивального середовища в освітньому процесі» 06.03.2021р. Директор Скрипчук М.Ю.
10 Коло ідей: «Використання освітніх технологій в роботі з дітьми» 04.04.2021р. Директор Скрипчук М.Ю.

2.2.2.ОГЛЯДИ, КОНКУРСИ, ВИСТАВКИ:

№ п/п Зміст роботи Термін виконання Відповідальні Прим.
1. Огляд готовності груп до нового навчального року Вересень, 2020 Директор Скрипчук М.Ю.
2. «Осінні квіти, в них своя чарівність»(виставка композицій і букетів із осінніх квітів). Вересень, 2020 Директор Скрипчук М.Ю. вихователі
3. «Наш куточок природи»(огляд-конкурс на кращий куточок природи) Жовтень 2020 р. Директор Скрипчук М.Ю. музичний керівник вихователі груп
4. Конкурс-огляд на краще розвивальне середовище групи Листопад 2020 р. Директор Скрипчук М.Ю. медична сестра старша Жапко В.В.
2.2.3. ПЕДАГОГІЧНІВИСТАВКИ, ПРЕЗЕНТАЦІЇ:
1. «Розвиваємо, навчаємо, виховуємо за допомогою мультимедійних ігор»(презентація ігор, обмін досвідом) Грудень 2020 р. Виховаьелі всіх груп
2. «Ми вправні фізкультурники»(презентація атрибутів для проведення ранкової гімнастики) Лютий 2021р. Виховаьелі всіх груп
3. Фотовиставка«Друзі наші меншці»(діти зі своїми домашніми улюбленцями) Березень 2021р. Виховаьелі всіх груп
4. “Мій педагогічний досвід!”(виставка узагальнених матеріалів, педагогів, що атестуються) Квітень 2021 р. Вихователь Скидан А.І.

2.2.4. ДИТЯЧІ КОНКУРСИ, ВИСТАВКИ

ЗМІСТ РОБОТИ Термін проведення Відповідальний Відмітка
1. Моє рідне село вересень вихователі
2. «Ходить гарбуз по городі» (виставка робіт з овочів та фруктів). жовтень вихователі
3. «Осінній вернісаж» листопад вихователі
4. Новорічні фантазії грудень вихователі
5. Різдво Січень вихователі
6. «Моя Україна» (виконаних в різних техніках) Лютий вихователі
7. Мама – сонечко в сім’ї, ми – промінчики її березень вихователі
8. Великодня писанка квітень вихователі
9. Народні умільці (виставка – конкурс робіт з природного матеріалу) травень вихователі

2.3. Самоосвіта

№ з/п Зміст роботи Термін Відповідальний Інформ. забезпеч. Примітка
1 –«Організація якісного харчування дітей» ; Упродовж року Старша медична сестра Жапко В.В.
2 – «Народні свята як засіб формування у дошкільників музично – естетичних здібностей» Музичний керівник Матейчук О.В.
3 –«Екологічне виховання дошкільників» Вихователь Чев’юк І.Ф.
4 -«Краєзнавство в дошкільному закладі: «Люби та знай свій рідний край» Вихователь Скидан Н.Д.
5 -«Оптимізація рухового режиму в дошкільному навчальному закладі»; Вихователь Левицька А.В.
6 - «Робота з батьками невід’ємна частина у виховному процесі дошкільного закладу» Вихователь Скидан А.І.
7 -«Використання нетрадиційніх прийомів та технік в зображувальній діяльності» Вихователь Олексюк О.Ю.
8 – Логіко – математична компетентність дітей дошкільного віку Вихователь Олексюк О.Ю.

2.4. Педагогічні ради

№ за/п Тема запланованого Заходу Термін викона ння Відповіда льна особа Форма відобра ження Відм. про вик.
1 2 3 4 5 6
2.4.1. «ПОГЛЯД У МАЙБУТНЄ: РЕАЛЬНІ КРОКИ ДЛЯ ОСОБИСТІСНОГО СТАНОВЛЕННЯ І ТВОРЧОЇ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ КОЖНОЇ ДИТИНИ»
1 Вибори секретаря педагогічної ради 28.08.2020 Директор Скрипчук М.Ю.
2 Виконання рішень попередньої педагогічної ради Директор Скрипчук М.Ю.
3 Ознайомлення з інструктивно-методичними рекомендаціями «Щодо організації діяльності закладів дошкільної освіти у 2020/21 навчальному році» Директор Скрипчук М.Ю. Методичне рекомендації
4 Нормативно-методичне забезпечення організації освітнього процесу в 2020/21 навчальному році. Директор Скрипчук М.Ю. Онлайн-дайджест
5 Обговорення та схвалення річного плану на 2020/21 навчальний рік Директор Скрипчук М.Ю. Круглий стіл
6 Затвердження: -освітніх програм, парціальних програм - форм планування освітнього процесу - режиму дня та розкладу занять - плану спільної роботи ДНЗ та ЗЗСО - плану підвищення педагогічної майстерності педагогічних працівників та атестації - гурткової роботи. Директор Скрипчук М.Ю. вихователі
2.4.2.«ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ДОШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ НА ПРИНЦИПАХ НАСТУПНОСТІ І ПЕРСПЕКТИВНОСТІ З ПОЧАТКОВОЮ ОСВІТОЮ»
1. Аналіз виконання рішень попереднього засідання педагогічної ради Листопад, 2020 Аналіз
2. Про забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти (відповідно Листа МОН від 19.04.2018 № 1/9-249)(доповідь) Директор Скрипчук М.Ю. інструктивно-мето-дичні ре-комендації
3. Нова українська школа, особливості, форми і методи роботи з дітьми(доповідь) Директор Скрипчук М.Ю. інформа ція
4. Характеристика психологічної зрілості дошкільника старшого віку(за вимогами освітньої програми «Впевнений старт») Вихователь Хрищук М.М. Інформа ція
5. Важливість розвитку базових якостей особистості дітей старшого дошкільного віку як умова успішного навчання у початковій школі(доповідь) Л.М., вихова тель Маковійчук І.О. Інформа ція методичні рекомендації
6. «Використання в освітньому процесі старших дошкільників дієвих засобів забезпечення наступності і перспективності з початковою освітою» (за результатами тематичної перевірки) Директор Скрипчук М.Ю. Довідка
7. Стан формування сенсорно-пізнавальноїі математичноїкомпетенційдошкільника за освітньою лінією «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» БКДО(за результатами тематичної перевірки) Директор Скрипчук М.Ю. Довідка, методичні рекомендації
8. «Як ефективно розвивати пізнавальну активність дошкільників»(активне обговорення, методичні поради) Директор Скрипчук М.Ю. Вихователі дискусія метод. поради
2.4.4. ПІДСУМКИ ОСВІТНЬО – ВИХОВНОЇ РОБОТИ З ДОШКІЛЬНИКАМИ ЗА ПОТОЧНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ РІК
1. Про виконання рішень попередньої педагогічної ради Травень, 2021 Директор Скрипчук М.Ю. інформа ція
2. Про стан соціально-психологічної та емоційно-вольової готовності старших дошкільників до навчання в школі та рекомендації щодо усунення недоліків у виховній роботі Практичний психолог Труфин Т.М. довідка та методичн і рекомендації
3. Про виконання річного плану в роботі з дітьми, батьками, педагогами, рівень ефективності підготовки до школи Вихователі звіти, обговоре ння
4. Про результати моніторингу пізнавального, мовленнєвого, інтелектуально-творчого розвитку та готовності до школи дітей старшого дошкільного віку Директор Скрипчук М.Ю. довідка, обговорення
5. Про результати моніторингу розвитку музичних здібностей дітей старшого дошкільного віку на кінець року Музичний керівник доповідь
6. Про результати моніторингу сформованості основних рухів у дітей старшого віку на кінець року Вихова Тель Левицька А.В. доповідь
7. Про участь педагогів у методичній роботі закладу(результати моніторингу) Директор обговоре ння
8. Обговорення та затвердження плану роботи на літній оздоровчій період Директор обговоре ння
9. Стан організації харчування за рік(за результатами тематичної перевірки) Медична старша сестра Жапко В.В.

Розділ 3. Робота методичного кабінету

Блок3.1.Атестація, курсова перепідготовка,участь у методичній роботі міста та області

3.1.1.Атестація

№ п/п Зміст роботи Термін виконання Відповідальний Примітка
1 Ознайомити вихователів із Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників Вересень 2020р. Директор Скрипчук М.Ю.
2 Відвідування занять і вивчення досвіду роботи педагога, що атестується Жовтень 2020р.-березень 2021р. Директор Скрипчук М.Ю.
3 Ознайомлення з плануванням вихователя (чіткість, результативність) Грудень 2020р. Директор Скрипчук М.Ю.
4 Складання характеристики на педагога, що атестується Лютий 2021р. Директор Скрипчук М.Ю.
5 Ознайомлення з характеристикою працівника, що атестується Лютий 2021р. Директор Скрипчук М.Ю.
6 Узагальнення досвіду роботи вихователя, що атестується Березень 2021р. Директор Скрипчук М.Ю.
7 Атестація педпрацівника Березень 2021р. Директор Скрипчук М.Ю.
8 Видати наказ «Про підсумки атестації педагогічних працівників у 2020р.» Квітень 2021р. Директор Скрипчук М.Ю.

Розділ 3.1.4.Робота методичного кабінету

№ п/п Зміст роботи Термін виконання Відповідальний Примітка
1 Поповнити методичний кабінет рекомендаціями, розробками, зразками планування, консультаціями для тематичних тижнів з урахуванням вимог програми розвитку дитини дошкільного віку «Впевнений старт», »Соняшник». Укомплектувати картотеку. Протягом року Директор Скрипчук М.Ю.
2 Допомога вихователям у складанні перспективного плану роботи та планів роботи гуртків. Протягом року Директор Скрипчук М.Ю.
3 Поповнити добірку сюжетних і предметних малюнків для складання розповідей за ними та підготувати методичні рекомендації щодо їх використання Протягом року Директор Скрипчук М.Ю.
4 Оформити тематичні куточки: Протягом року Директор Скрипчук М.Ю.
5 Скласти графік роботи гуртків вересень 2020 Директор Скрипчук М.Ю.
5 Розробити раціональний режим для кожної вікової групи на новий навчальний рік за Освітньою програмою для дітей від двох до семи років «Впевнений старт», «Соняшник» вересень 2020 Директор Скрипчук М.Ю.
6 Укомплектувати картотеку методичної літератури та аудіовізуальних засобів протягом року Директор Скрипчук М.Ю.
7 Ознайомити педагогів з посадовими обов’язками, графіком роботи на 2020-2021 н.р. вересень 2020 Директор Скрипчук М.Ю.
8 Організувати роботу консультпункту для батьків “Стежинки до школи” Листопад, грудень, березень Директор Скрипчук М.Ю.
9 Надати допомогу вихователям в оформленні куточка для батьків, обладнанні предметно-ігрового середовища в групах до 12.10. 2020 Директор Скрипчук М.Ю.
10 Надати допомогу інструктору з фізкультури та вихователям в складанні сценаріїв спортивних свят, розваг протягом року Директор Скрипчук М.Ю.
11 Організація відкритих заходів взаємовідвідувань Протягом року Директор Скрипчук М.Ю.
12 Консультації, методики проведення занять і режимних моментів Протягом року Директор Скрипчук М.Ю.
13 Підготувати матеріали для оформлення «куточків творчості» Жовтень 2019 Директор Скрипчук М.Ю.
14 Постійно проводити роботу щодо підвищення комп’ютерної грамотності педагогічних працівників протягом року Директор Скрипчук М.Ю.
15 Здійснювати консультації для батьків щодо електронної реєстрації дітей в ДНЗ протягом року Директор Скрипчук М.Ю.
16 Здійснювати постійний контроль за ефективним використанням наявної комп’ютерної,мультимедійної техніки та мережі Інтернет протягом року Директор Скрипчук М.Ю.
17 Постійно забезпечувати та розширювати функціонування сайту. постійно Директор Скрипчук М.Ю.

4.1.Робота з батьками

4.1.1. Консультації для батьків

ЗМІСТ РОБОТИ Термін проведення Відповідальний Відмітка про виконання
1. «Адаптаційний період. Як звикнути до дитячого садочка» вересень Група «Веселка»
3. «Виховувати без насильства» жовтень Група «Калинка»
4. «Щоб дитина була здоровою» листопад Група «Ромашка»
5. «Рухливі ігри, в які бавляться наші діти» грудень Група «Теремок»
6. «Гра для дитини це її життя» січень Група «Сонечко»
7. «У кого більше прав?» лютий Група «Веселка»
8. «Дошкільник і комп’ютер» березень Група «Теремок»
9. «Увага! Потреби дитини!» квітень Група «Калинка»
10. «Портфель знань та емоцій майбутнього школяра» травень Група «Ромашка»

4.1.2.Загальні батьківські збори на 2020 – 2021 навчальний рік

Тема: Створення фундаменту успішності дитини в умовах освітньої реформи «Нова українська школа»
Пріоритетні напрямки освітньої роботи дошкільного закладу в 2020-2021 н. р 27.09.2020р. Директор Скрипчук М.Ю.
Звіт про проведені заходи щодо підготовки до нового навчального 2020-2021 року. Директор Скрипчук М.Ю.
Вибори нового складу батьківського комітету. Директор Скрипчук М.Ю.
Вектор наступності державних стандартів дошкільної і початкової освіти в умовах освітньої реформи «Нова українська школа» (презентація) Директор Скрипчук М.Ю.
Неготовність дитини до школи: як правильно вчинити батькам Практичний психолог
Тема: «Сучасні освітні технології в ДНЗ»
1.Аналіз підсумків освітньої діяльності за 2019–2020 н.р. 25.05.2021р. Директор Скрипчук М.Ю.
2. Організація харчування дітей в літній оздоровчий період. Директор Скрипчук М.Ю.сестра медична старша Жапко В.В.
3. Презентація «Використання освітніх технологій з дітьми в дії» Директор Скрипчук М.Ю.
4. Використання освітніх технологій вдома Директор Скрипчук М.Ю.
5. Порядок проходження медичних оглядів дітей, які йдуть до 1-го класу Сестра медична старша Жапко В.В.

Розділ 5. Адміністративно – господарська діяльність. 5.1. Створення розвивального життєвого простору дитини Адміністративно-господарча діяльність

Зміст роботи Термін Відповідальний
Адміністративний контроль
1 Скласти акти готовності дошкільного закладу до нового навчального року Липень 2020 Директор завідувач господарства
2 Затвердити графік роботи працівників Вересень 2020 Директор
3 Провести стан маркування меблів по групам Серпень 2020 Директор сестра медична старша
4 Тримати на контролі готовність ДНЗ до роботи в осінньо – зимовий період Вересень – жовтень 2020 Директор завідувач господарства
5 Тримати на контролі роботу структурних підрозділів Протягом року Адміністрація ДНЗ
5.1 Тримати на контролі роботу старшої медичної сестри: – ведення медичної документації; – ведення документації стосовно харчування дітей; – своєчасне обстеження дітей, проведення щеплень; – аналіз захворюваності; – своєчасне придбання медикаментів та термін їх використання; -Проведення температурного скринінгу вихованців та працівників із занесенням у відповідний журнал Постійно Директор
5.2 Контролювати роботу кухарів : – закладка продуктів харчування; – технологія приготування страв; – якість приготування страв; – норми видачі порцій на групи; – дотримання санітарно – гігієнічних вимог під час обробки продуктів; – дотримання санітарних вимог утрим ання харчоблоку; – виконання інструкцій техніки безпеки. Постійно Директор сестра медична старша
5.3 Контролювати роботу завідувача господарствоми щодо своєчасного завезення , збереження продуктів харчування. Дотримання термінів реалізації, вхідного контролю якості продуктів (наявність якісних посвідчень, відповідність продукції) Постійно Директор (завідувач), сестра медична старша
5.4 Контролювати роботу завгоспа щодо :– виконання режиму економії води, електроенергії, тепла згідно з лімітом; – забезпечення виконання вимог Інструкції з охорони життя і здоров’я дітей (створення безпечних умов перебування дітей і дорослих в ДНЗ); – Своєчасного ремонту меблів, ігрового та спортивного обладнання; – Забезпечення безперебійної роботи водогінної системи, технологічного, холодильного обладнання; – своєчасної системи опалення до роботи;– перевірка стану електрообладнання та електропроводки; – забезпечення дотримання правил протипожежної безпеки; – Забезпечення ДНЗ миючими засобами, контроль за їх економним використанням; – своєчасне завезення піску на оздоровчий період та для посипання доріжок взимку Постійно Директор
5.5 Контролювати роботу пральні: – Наявність та дотримання графіка зміни білизни, – Дотримання норм використання миючих засобів; – своєчасний ремонт постільної білизни; – дотримання Інструкцій з техніки безпеки Постійно Директор сестра медична старша
6. Контролювати санітарний стан приміщень закладу 1 раз на тиждень Директор сестра медична старша
7. Скласти графік відпусток працівників ДНЗ на 2021 рік Грудень 2020 р. Директор голова ПК
8. Переглянути стан ведення трудових книжок, особових справ Грудень 2020 р. Директор

5.1.2.Фінансово – господарська діяльність

№п/п Зміст роботи Термін Відповідальний
1. Контролювати своєчасне ведення та здачу необхідної документації: – табелів на зарплату;– статистичний звіт; – табелів щоденного відвідування – звіти про стан харчування, захворюваності дітей Щомісяця Директор сестра медична старша
2. Затвердити штатний розпис, кошторис Вересень, грудень Директор
3. Оформити ділову документацію щодо організації в ДНЗ платних послуг згідно чинного законодавства Вересень 2020 Директор
4. Провести інвентаризацію, списати непридатне майно Відповідно графіка бухгалтерії сільської ради Директор завідувач господарства
5. Провести тарифікацію педагогічних працівників До 01.09.2020 Директор

5.1.3.Зміцнення матеріально – технічної бази

№ п/п Зміст роботи Термін Відповідальний
1. Часткове придбання постільної білизни ( наматрацники). Липень – серпень 2020р. Директор завідувач господарства
4. Часткове придбання кухонного посуду За потребою. Протягом року. Директор завідувач господарства
5. Придбання медикаментів За необхідністю Сестра медична
6. Придбання миючих засобів та засобів гігієни Протягом року за необхідністю Директор завідувач господарства
7. Придбання господарчих, будівельних матеріалів для утримання приміщень закладу в належному стані Протягом року завідувач господарства
8. Утеплити вікна, двері до роботи закладу в осінньо – зимовий період До 01.10.2020р. завідувач господарства
9 Провести місячник благоустрою території Квітень 2021 р. завідувач господарства

Блок 5.2. Загальні збори (конференції) колективу, рада дошкільного закладу, виробничі наради

5.2.1 Загальні збори колективу в 2020 – 2021 н. р.

№ п/п Дата проведення Питання для розгляду Доповідач Відм.про виконання
1 вересень 2020 Виконання Колективного договору та дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку. Директор
Виконання вимог ОП та пожежної безпеки працівниками закладу . завідувач з господарства
Стан роботи щодо соціально – економічного розвитку дошкільного закладу. Директор
Обрання кандидатів – членів Ради закладу. Директор
2 Грудень 2020 Хід виконання колективного договору Голова ПК

5.2.2.Виробничі наради на 2020– 2021 навчальний рік

ЗМІСТ РОБОТИ Термін проведення Відповідальний Форма роботи Відмітка про виконання
1 Про підсумки літнього оздоровлення дітей 2020 року Вересень, 2020 Директор Інформація
2 Про стан матеріально- технічного забезпечення дош- кільного навчального закладу
1 Про ведення ділової документації згідно Примірної інструкції з діловодства Жовтень, 2020 Директор Аналіз План
2 Про підготовку дошкільного навчального закладу до роботи в осінньо-зимовий період
1 Про роботу з дітьми соціально-незахищених верст населення Листопад, 2020 Директор План Аналіз
2 Про використання енергоресурсів, заходи щодо економного використання
1 Про стан пожежної безпеки в ДНЗ Грудень, 2020 Директор Директор Директор Інформація План Інформація План
2 Про проведення Тижня безпеки життєдіяльності
3 Виконання інструкції з охорони життя і здоров’я дітей
4 Про завдання цивільного захисту у 2021 р.
1 Про роботу з профілактики грипу та ГРВІ у дітей Січень, 2021 Директор Інформа ція
1 Про результати роботи дошкільного навчального закладу за 2020 рік та завдання на наступний 2021 рік з цивільного захисту Лютий, 2021 Директор Старша медсестра Інформація Аналіз
2 Про організацію харчування та здійснення контролю за харчуванням дітей у дошкільному навчальному закладі
1 Звіт комісії з охорони праці Березень, 2021 Голова ПК Старша медсестра Інформація Інформація Аналіз
2 Аналіз виконання колдоговору
3 Про медичний огляд в ДНЗ
1 Про проведення Тиждня безпеки життєдіяльності Квітень, 2021 Директор Завідувач господарством практичний психолог Завідувач господарства Старша медсестра Інформація Інформація Аналіз Аналіз Інформація
2 Про стан ігрового, спортивного обладнання та тіньових навісів
3 Про результати моніторингу рівня розвитку дітей
4 Про роботу на клумбах і квітниках
5 Про стан загартування дітей в групах дошкільного закладу
1 Про стан фізичного розвитку дітей в дошкільному закладі Травень, 2021 Старша медсестра Директор Директор Аналіз Аналіз нформація Заходи
2 Про стан ведення документації з організації харчування(кухарі, завгосп, старша медична сестра)
3 Про підготовку дошкільного закладу до роботи в 2021-2022 навчальному році

5.2.3План нарад при директору в 2020– 2021 н. р.

ЗМІСТ РОБОТИ Термін проведення Відповідальний Форма роботи Відмітка про виконання
1.1. 1.2. 1.3. 1.4. Про стан захворюваності і харчування за літній період Про стан обліку дітей від 0 до 7 років по с/раді Про участь педагогів в засіданнях районних МО Про організацію додаткових освітніх послуг у дошкільному закладі Вересень, 2020 Директор Ст. мед сестра Директор Директор
1.1. 1.2. 1.3. 1.4. 1.5. 1.6. 1.7 Про стан готовності груп до нового навчального року Про результати моніторингу фізичного розвитку дітей всіх вікових груп на початок навчального року Затвердження сценаріїв до осінніх свят Про організацію пільгового харчування дітей Затвердження сценаріїв до осінніх свят Про організацію пільгового харчування дітей Про стан захворюваності і харчування дітей за III квартал, 9 місяців Жовтень, 2020 Директор Медична старша сестра Директор Директор Директор Сестра медична старша
1.1. 1.2. 1.3. 1.4. 1.5. 1.6. Про стан огляду-конкурсу на кращий куточок природи в групах Про підготовку і проведення Тижня толерантності Про результати моніторингу обстеження рівня музичних здібностей дітей груп середнього і старшого дошкільного віку за І квартал Про стан проведення осінніх свят Про стан відвідування дітьми дошкільного закладу та стан ведення Журналу відвідування Про стан конкурсу-огляду на краще розвивальне середовище вікової групи ДНЗ Листопад, 2020 Директор Практичний психолог Директор Директор Директор Директор
1.1. 1.2. 1.3. Про стан обстеження моторної щільності фізкультурних занять у групах молодшого і старшого дошкільного віку за І квартал Про підготовку до проведення Новорічних свят. Про стан ведення щоденників підвищення професійного рівня педагогів Грудень, 2020 Медична старша сестра Директор Дтректор
1.1. 1.2. 1.3. 1.4. Про моніторинг основних компетенцій дітей молодшого і старшого дошкільного віку за І півріччя. Про стан роботи зі зверненнями громадян у 2020 році Про дотримання вимог до якості та безпечності харчових продуктів і продовольчої сировини у закладі дошкільної освіти. Про затвердження графіку відпусток на 2021 рік Січень, 2021 Директор Директор Сестра медична старша Голова ПК
1.1. Про затвердження сценаріїв до свята 8 Березня Лютий, 2021 Директор
1.1. 1.2. 1.3. 1.4. 1.5. Про стан обстеження моторної щільності фізкультурних занять у групах молодшого і старшого дошкільного віку за ІІ квартал Про дотримання техніки безпеки вихователями в групах і на ділянках Про використання інноваційних технологій педагогами ДНЗ Про результати проведення музичних свят до 8 Березня Про результати вивчення системи роботи педагогів, що атестуються Березень, 2021 Вихова тель-методист
1.1. 1.2. 1.3. 1.4. Про стан ведення щоденників підвищення професійного рівня педагогів Про затвердження сценаріїв випускних свят Про результати аналізу дитячих робіт з декоративного і сюжетного малювання за рік в групах молодшого і старшого дошкільного віку(за результатами тематичного вивчення) Про виконання плану роботи з наступності в роботі ЗДО і ЗОШ – НВК Квітень, 2021 Директор
1.1. 1.2. 1.3. 1.4. 1.5. 1.6. 1.7. 1.8. Про результати аналізу дитячих робіт з предметного малювання за рік(за результатами тематичного вивчення) Про стан обстеження моторної щільності фізкультурних занять у групах 3-5 років за ІІІ квартал Про результати моніторингу основних компетенцій дітей молодшого дошкільного віку(4-й і 5-й рік життя) Про результати моніторингу фізичного розвитку дітей груп молодшого дошкільного віку(4-й і 5-й рік життя)на кінець навчального року Про результати комплексного вивчення групи 4-го року життя Про дотримання режимів прогулянок та провітрювання Про Заходи з підготовки та експлуатації спортивних споруд у весняно-літній період Про мережу груп на літній період та режим їх роботи Травень, 2021 Директор Завідувач господарством Директор

Розділ 6. Вивчення стану організації життєдіяльності дітей

Вивчення стану організації життєдіяльності дітей

№ за/п Тема запланованого Заходу Термін викона ння Відповіда льна особа Форма відобра ження Відм. про вик.
1 2 3 4 5 6
6.1. К О М П Л Е К С Н Е ВИВЧЕННЯ
1. Стан організації життєдіяль-ності дітей дошкільного віку за програмою «Дитина», «Впевнений старт», «Соняшник» Квітень, 2021 Директор Старша медсестра Довідка, наказ,
2. Соціально-психологічна та емоційно-вольова готовність старших дошкільників до навчання в школі(до педагогічної ради) січень, травень Директор Старша медсестра методичні рекомендації
6.2. Т Е М А Т И Ч Н Е ВИВЧЕННЯ
1. Готовність груп до нового навчального року(до наради при директору) Вересень, 2020 Директор інформація
2. «Використання в освітньому процесі старших дошкільників дієвих засобів забезпечення наступності і перспективності з початковою освітою»(до педради) Листопад, 2020 Директор інформація
3. Стан організації харчування за рік(до наради при директору) Січень, 2021 Медична сестра старша Довідки,
4. Стан формування сенсорно-пізнавальноїі математичноїкомпетенційдошкільника за освітньою лінією «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» БКДО(до педради) Лютий, 2021 Директор довідка накази
5. Аналіз дитячих робіт з декоративного малювання за рік (до наради при директору) Квітень, 2021 Директор методичні рекомендації
6. Аналіз дитячих робіт з сюжетного малювання у групах молодшого і старшого дошкільного віку за рік(до наради при директору) Квітень, 2021 Директор методичні рекомендації
7. Аналіз дитячих робіт з предметного малювання у групах молодшого і старшого дошкільного віку за навчальний рік(до наради при директору) Квітень, 2021 Директор інформація
8. Стан рівня фізичного розвитку дітей молодшого дошкільного віку на кінець року(до наради при директору) Травень, 2021 Директор Вихователі груп інформація
6.3. ОПЕРАТИВНИЙ, ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНИЙ ТА ВИБІРКОВИЙ КОНТРОЛЬ
1 2 3 4 5
1. Дотримання графіків роботи різними категоріями працівник-ків ДНЗ(оглядово-оперативний контроль, до відома) 1 раз на місяць Директор Інформація (за необх.) наказ
2. Якість впровадження рішень педагогічної ради(до засідання педагогічної ради) Згідно визначе них термінів Директор Інформа Ція
3. Планування життєдіяльності дітей(оперативна оцінка, до відома). 1 раз на місяць Директор вихователі інформація, реком.
4. Зміст та якість перспективного планування(попереджувальний,до методичної години) Листопад Дтректор інформація, рекомен дації
5. Стан оформлення та ведення педагогами «Щоденника з підвищення професійного рівня»(попереджувальний, до наради при директору) 1 раз в квартал Директор інформація, рекомен дації
6. Організація проведення свят і розваг з дітьми(оглядова, до наради при директору) Вибірко во протягом року Дтректор інформація, рекомен дації
7. Готовність педагогів до роботи(оглядово-оперативна оцінка, до відома) Усі групи протягом року Директор інформація, рекомен дації
8. Аналіз планування та проведення Тижня безпеки (оглядово-оперативна, до наради при дтректору) Усі групи 1 раз у квартал Директор інформа ція рекомен дації
9. Організація та проведення ранкової гімнастики, гігієнічної гімнастики(оглядово-оперативна, до методичної години) Вибірко во протягом року Медична сестра старша інформація, рекомен дації
10. Стан ведення ділової документації(попереджувальна, до наради при директору) Усі групи Директор інформація (за необх.) наказ
11. Стан проведення Днів Здоров’я і занять з фізкультури(дометодичної наради) 1 раз на місяць вибірково Директор інформа ція, рекомендації
12. Підготовка до літнього оздоровчого періоду(оглядова,до наради при завідувачі) Усі групи травень директор старша медсестра інформація наказ
13. Організація та проведення прогулянок(оглядово-оперативна, до відома) Вибірко во протягом року Директор інформація, рекомен дації
14. Медико-педагогічний контроль(попереджувальна, до наради при директору) Групи заг. розвитку 1 раз в квартал Старша медична сестра інформація, рекомен дації
15. Виконання вимог безпеки життєдіяльності(оперативна, до відома) Усі групи протягом року Директор інформація, рекомен дації
16. Дотримання режиму дня з урахуванням вимог програми(оглядово-оперативна, до відома) Усі групи протягом року Директор інформація, рекомен дації
17. Організація та методика проведення за гартувальних заходів, їх раціональне поєднання(оглядово-оперативна, до відома) Усі групи протягом року Медична старша сестра інформа ція рекомен дації
18. Інформативність куточків для батьків(оглядово-оперативна, до відома) Грудень Усі групи Вихователі Директор інформація, рекомен дації

Затверджую

Директор ДНЗ М.Скрипчук

План роботи ради з харчуванняна 2020-2021н.р.

№ п/п Зміст роботи Термін виконання Відповідальний за виконання Примітка
1. Вивчення складу ради , написання плану роботи Вересень 2020 Директор
2. Заслуховування аналізу виконання норм харчування за дев’ять місяців (медична сестра); вжиття заходів щодо повного виконання норм з плодово-овочевої продукції. жовтень2020 Директор сестра медична старша
3. Перевірка видачі готової їжі з харчоблоку, відповідності нормам, правильності роздачі по групах (результати заслуховуються на виробничій нараді) Листопад 2020 Директор сестра медична старша
4. Залучення членів ради до прийому продуктів (визначення якості); заслуховування інформації завідувача господарством щодо аналізу виконання заявок на постачання продуктів; Грудень2019 Директор сестра медична старша
5. Аналіз виконання норм харчування за рік; підготовка аналітичних матеріалів. Лютий 2021 Директор сестра медична старша
6. Спостереження за режимними процесами в групі (прийом їжі), виховання культурно-гігієнічних навичок – результати обговорюються на педагогічній раді. Березень 2021 Директор сестра медична старша
7. Підготовка перспективного десятиденного меню, картотеки страв для літнього оздоровчого періоду; аналіз приписів районної санітарно-епідеміологічної станції з питань організації харчування. Квітень 2021 Директор сестра медична старша
8. Контроль за дотримання посадових обов’язків працівниками харчоблоку (результати оформляються актами, наказами). Травень2021 Директор
9. Контроль за зміною інформації з харчування до оздоровчого періоду(графік видачі їжі, режим дня), контроль за дотримання норм харчування щодо фруктів і соків (результати заслуховуються на педагогічній годині) Червень2021 Директор сестра медична старша
10. Підбиття підсумків роботи ради з харчування, заслуховування пропозицій. Серпень2021 Директор

ОХОРОНА ЖИТТЯ І ЗДОРОВЯ ДІТЕЙ.

ЗАХОДИ ЩОДО ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДИТЯЧОГО ТРАВМАТИЗМУ

№п/п Заходи Термін виконання Відповідальний
Робота з педагогами
1. Ознайомити учасників освітнього процесу з нормативними документами з організації роботи з безпеки життєдіяльності в ДНЗ Вересень 2020р. Директор
2. Систематично проводити інструктажі з усіма категоріями працівників Згідно графіка Директор
3. Проводити тематичні інструктажі щодо попередження дитячого травматизму За сезонами Директор
4. Розглядати питання охорони праці і здоров’я дітей на нарадах при завідуючий 1 раз на місяць Директор
5. Зазначити у планах самоосвіти питання щодо охорони життя і здоров’я дітей, попередження дитячого травматизму Вересень 2020р. Вихователі
6. Проводити з батьками роботу з питань безпеки життя і здоров’я дітей (консультації, бесіди, інструктажі) Протягом року, за сезонами Вихователі
7. Поповнювати батьківські куточки інформацією з питань охорони життя і здоров’я дітей Протягом року Вихователі
8. Обладнати виставку літератури та дидактичних посібників з питань попередження дитячого травматизму Травень 2021 р Вихователі
9. Надавати методичну допомогу вихователям з проведення занять, виховних заходів з пропаганди правил безпеки життєдіяльності дітей Протягом року Директор
10. Обстеження приміщень, території закладу з метою виявлення небезпечних для життя і здоров’я дітей предметів. Щоденно Завідувач господарством
Робота з дітьми
1. Дні Здоров’я 1 раз на місяць
2. Фізкультурні свята 2 рази на рік Вихователі
3. Фізкультурні розваги 1 раз на місяць Вихователі
4. Включати в заняття з ознайомлення з навколишнім , розвитку мовлення такі теми: – «Небезпечні речі»; – «Як захистити себе від чужих людей»; – «Якщо ти один вдома»; – «Навіщо ми миємо руки» Протягом року Вихователі
5. Читання літератури для дітей з правил поведінки, охорони свого здоров’я Постійно Вихователі
6. Тиждень безпеки життєдіяльності Квітень 2021р Вихователі
7. Місячник безпеки життєдіяльності Травень 2021р. Вихователі
8. Здійснювати контроль за вихованням у дітей культурно – гігієнічних навичок, проведення загартовуючи процедур Постійно Директор сестра медична старша
9. Проводити з дітьми роботу по вихованню здорового способу життя, отримання валеологічних знань Протягом року Вихователі
10 Виставка дитячих малюнків «Ми – пішоходи» Травень 2021р Вихователі

ЗАХОДИ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

№ з/п Заходи Термін виконання Відповідальний
1. Ознайомити учасників освітнього процесу із законом України «Про пожежну безпеку» Вересень 2020 р. Директор
2. Проводити огляд приміщень, території ДНЗ щодо дотримання протипожежного режиму 1 раз на квартал Завідувач господарства
3. Оформити куточок із пожежної безпеки. Вересень 2020р. Директор завгосп
4. Затвердити план евакуації на випадок виникнення пожежі Вересень 2020р. Директор
5. Розглядати питання про пожежну безпеку в ДНЗ на нарадах при завідуючий 1 раз на квартал Завідувач господарства
6. Переглянути та доповнити Інструкцію для працівників охорони (сторожів) із правил пожежної безпеки відповідно до вимог п.3.11 Правил пожежної безпеки України Вересень 2020р. Директор завідувач господарства
7. Проводити заняття для вихователів із питань навчання дітей вимог пожежної безпеки Протягом року Завідувач господарства, вихователь – методист
8. Організувати виставку малюнків на тему : «Обережно! Вогонь» (робота дітей спільно з батьками) Травень 2021 р. Вихователі
9. Контролювати постійне вивчення правил Протягом року Директор (завідувач)

ЗАХОДИ З ОХОРОНИ ПРАЦІ

Заходи Термін виконання Відповідальний
1. Проведення вступних, первинних, цільових інструктажів з охорони праці За потребою Директор
2. Проведення повторних інструктажів з охорони праці За графіком Директор
3. Підписання акту прийняття ДНЗ до нового навчального року Серпень 2020р. Директор завідувач господарства
4. Контролювати виконання вимог інструкцій з техніки безпеки всіма категоріями працівників ДНЗ Постійно Директор завідувач господарства
5. Заправка вогнегасників Згідно графіку Завгосп
6. Оформлення куточка з охорони праці Вересень 2020р. Директор
7. Перевірка захисного заземлення та опору ізоляції електромережі За графіком Завідувач господарства
8. Видання наказу про організацію роботи з охорони праці, про підсумки роботи з охорони праці за рік Вересень 2020 Січень 2021 Директор
9. Контроль виконання заходів по підготовці до роботи в осінньо – зимовий період Вересень – жовтень 2020 Директор завідувач господарства
10 Видання наказів про попередження дитячого травматизму Згідно сезону Директор
11 Обстеження приміщень, території ДНЗ на предмет дотримання інструкції з охорони праці 1 раз на місяць Завідувач господарства
12 Проводити навчання з працівниками ДНЗ по техніці безпеки Згідно графіка Директор
13 Проводити перевірку робочого стану технологічного, холодильного обладнання на харчоблоці та в коморі ДНЗ 1 раз на квартал Завідувач господарства
14 Перевірити стан ведення журналів по охороні праці Січень 2021 Профспілковий комітет ДНЗ
15. Оформлення угоди з ПК по охороні праці За графіком Директор голова ПК

Кiлькiсть переглядiв: 5764

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.